Országos kórusfesztivál- Ádámos-siker

2016.05.10
A Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Ádám Jenő Tagiskola Nagykórusa 2016. május 7-én részt vett az Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola által rendezett XXII. Regionális és VII. Országos Kórusfesztiválon. A decemberi jelentkezés szigorú feltételeinek való megfelelést több hónapos kórusmunka követett, melyen az előadandó klasszikus kórusművek művészi kidolgozása volt a cél. Magyarország az én hazám c. népdalt Durda Evelin 7.b osztályos tanuló szólója vezette be, egyéni hangja a csodálat csendjét parancsolta az előadóteremben, majd Bárdos Lajos: Hej, igazítsad! című művét vezényelte Gyenes Anna Mária tanárnő, ezt követte Karai József: Estéli nótázás két tétele, melynek bravúros zongorakíséretét Kis Paál Ágnes, a Kazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola tanárának köszönhetjük.
Budapesti és vidéki művészeti iskolák 11 gyermekkara, nagykórusa és vegyes kara közel három órás versenyprogramját pontozta a szakmai zsűri, melynek tagjai voltak Takács László a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem nyugalmazott gyakorlatvezető tanára, Rápli Györgyi az Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Nagykórusának karnagya, és Bárány Gusztáv a Magyar Rádió Erkel Ferenc-díjas zenei rendezője.
Szakmai értékelésük kórusunk számára a legjobbaknak járó Kodály-emlékplakett díjat eredményezte, mely kórusunk és vezetője kitartó munkájának méltó elismerése. A fesztiválon előadott művekről CD-felvétel is készült.

Szívből köszönjük Fürjes Gáborné Csépányi Ágnes igazgatónknak és mindazoknak a segítségét, akik lehetővé tették a versenyre való utazást, diákjaink élményszerű tapasztalatszerzését.
Mata Attiláné
tagintézmény-vezető