Operakaland

2015.03.20

A Magyar Állami Operaház pályázatán közönségdíjat nyert iskolánk kamarakórusa. A videoklip pályázatában résztvevő tanulók 2015.márc.13-án jutalomkiránduláson és Operalátogatáson vehettek részt Budapesten. A kirándulás teljes költségét az Operaház finanszírozta. Programunk a következő volt:Az Operaház busza reggel 7 órára jött értünk. Budapestre 10 óra után érkeztünk. A Várkert Bazár előtt találkoztunk idegenvezetőinkkel,és felsétáltunk a Nemzeti Galéria C épületéhez. Itt tárlatvezetésen vettünk részt múzeumpedagógussal a Nemzeti Galéria állandó kiállításán. Hatalmas élmény volt mindenki számára. Utána a Budai várban, a Vár Bistro étteremben ebédeltünk. Ebéd után az Operaházban barangoltunk Käfer György klarinétművész, iskolaigazgató, az Opera Nagykövete vezetésével. Betekinthettünk a színfalak mögé. Láttuk a díszlettervezés színhelyét, módját. Voltunk a jelmeztárban, ahol különböző jelmezeket ölthettünk magunkra. Kipróbálhattuk milyen az Operaház színpadán állni, az ott folyó munkálatokba betekinthettünk előadás előtt. Csodálatos érzés volt látni a nézőtérről a királyi páholyt, a szemet gyönyörködtető belső építészetet. Teljesen lenyűgözött minket a látvány. Búcsúzóul az Operaházban együtt uzsonnáztunk péksüteményt szívószálas kakaóval. Este 19 órától az Erkel Színházban az Operaház legkiválóbb énekeseivel Erkel: Hunyadi László című operáját csodálhattuk meg. Felejthetetlen élményben volt részünk. Nagyon köszönjük Ókovács Szilveszter Főigazgató úrnak a lehetőséget, valamint Nyáguly Emőke és Dr. Kiszely Noémi munkáját.
Gyenes Anna Mária kórusvezető

>> További fényképek <<