Népdaléneklési verseny

2015.02.26

2015. február 25-én a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Ádám Jenő Tagiskolája ismét Népdaléneklési Versenyre hívta a városban és körzetében működő általános iskolák kisdiákjait.

Hét iskola 33 alsó tagozatos tanulója énekelt, szebbnél szebb magyar népdalokat a szülők, felkészítő tanítók és a zsűri tagjainak legnagyobb örömére.

A rendezvény délután fél háromkor az iskola igazgatójának Fürjes – Gáborné Csépányi Ágnes asszonynak köszöntőjével vette kezdetét, aki méltatta a közel 35 éves múltra visszatekintő verseny jelentőségét.

A zsűri munkájában művésztanárok – a népzene és éneklés szakértői – vettek részt:

Orbán Zita és Boncsér Gábor a Kodály Zoltán Alapfokú Művészetoktatási
Intézmény népzenetanárai, valamint
Boros Géza énekművész.

A megnyitót a Kodály Zoltán Alapfokú Művészetoktatási Intézmény tanárai és növendékei hangszeres – énekes népzenei műsorral zárták, ajándékul a rendezvény résztvevőinek.
A verseny lezajlását követően került sor az eredményhirdetésre, ahol a legjobbak szép oklevelet és apró ajándékot vehettek át a zsűri elnökétől.

Íme az eredmény:

2. évfolyam

szólóének:

I. Boldizsár Míra Ádám Jenő Tagiskola, felkészítője Csutak Gyöngyi

II. Szarvas Gréta Kazinczy Ferenc Tagiskola, felkészítője Máténé Dienes Judit

III. Ölveczki Zsuzsanna Árpád Fejedelem Tagiskola, felkészítő Heimné Gulyás Marianna

énekegyüttes:

I. Fónyad Anna, Pece Sára, Schmelczer Noémi, Szombati Zsófia
Pollack Mihály Általános Iskola, felkészítőjük Tóthné Zahari Ildikó

II. Sánta Alexandra, Szkárosi Míra, Zelena Fanni
Gárdonyi Géza Tagiskola, Szuhakálló, felkészítőjük Havasi Ilona és Kocsiné Ablonczy Irén

III. Biri – Hasulyó Károly, Járdán Nóra, Vető Fanni
Dózsa György Tagiskola, felkészítőjük Emri Attiláné

3. évfolyam

szólóének

I. Veres Diána Ádám Jenő Tagiskola, felkészítője Csutak Gyöngyi

II. Glonczi Szeréna Gárdonyi Géza Tagiskola Szuhakálló, felkészítői Havasi Ilona, Kocsiné Ablonczy Irén

III. Varga Izabella Árpád Fejedelem Tagiskola, felkészítője Erdősi Edina

4. évfolyam

szólóének:

I. Vörös Gréta Kazinczy Ferenc Tagiskola, felkészítője Pappné Bogár Katalin

II. Sári Kata Lilian Dózsa György Tagiskola, felkészítője Molnárné Somodi Gabriella

III. Glonczi Ferenc Gárdonyi Géza Tagiskola Szuhakálló, felkészítői Havasi Ilona, Kocsiné Ablonczy Irén

énekegyüttes (3 – 4. évfolyam):

I. Bodnár Dorka, Haga Veronika
Berentei Általános Iskola, felkészítőjük Samu Ágnes

II. Harencsár Marianna, Horváth Lili Gabriella, Kövér Kíra
Ádám Jenő Tagiskola, felkészítőjük Csutak Gyöngyi

III. Duvin Zsófia – Tóth Csilla
Kazinczy Ferenc Tagiskola, felkészítőjük Tóth Csilla

Végül köszönet mindenkinek, aki a verseny sikeréhez hozzájárult:

Az Ádám Jenő Tagiskola dolgozóinak és az intézmény vezetőjének, a gyerekeknek, a tanító néniknek, zsűritagoknak.

>>További képek<<