Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Népdal és népmese illusztrációs verseny

2016.11.22

A népdaléneklési verseny majd 2 évtizede indult útjára a Pollack iskolából és az Ádám Jenő Tagiskola falai között érett nemes vetélkedéssé az évek során. Népszerűsége töretlenül megmaradt, jó gyakorlattá vált a népdalokat szerető, éneklő felnövekvő ifjúság és tanárai körében. Az akkori szervező tanárok már nem itt dolgoznak, de a hagyomány folytatódik, a népzene szeretetére Kodály országában minden énektanár gondot visel.

Népdalversenyünk néhány éve kibővült a népmese illusztrációs versennyel is, kapcsolódva a népművészetekhez.

Népdalverseny eredményei

 

5. osztály

Egyéni

1.Rudák Anett                                               Dózsa György Tagiskola

                                                                       Felkészítő: Bulláné Farkas Beáta

2. Tóth Liliána                                               Árpád Fejedelem Tagiskola

                                                                       Felkészítő: Somosiné Csík Zsuzsanna

3. RuszóKiara                                               Gvadányi J. Ált.Isk., Rudabánya

                                                                       Felkészítő: Juhász Lajosné

 

Csoportos

1. Kis Dorka, Tóth Lili,                                 Pollack Mihály Általános Iskola

    Molnár Eszter, László Lívia,                      Felkészítő: Dr. Jankáné Vajda Éva

Mándoki Dorina

2. Kovács Evelin, Raji Virág,                        Kazinczy Ferenc Tagiskola

Gregóczki Dorina, Tóth Szimonetta,             Felkészítő: Csutak Gyöngyi

    Molnár Panna

3. Verebélyi Ronetta Lara, Veres Diána,      Ádám Jenő Tagiskola

    Deák Bianka, Boldizsár Liliána                 Felkészítő: Gyenes Anna Mária

 

6. osztály

Egyéni

1. Gass Eszter                                                Árpád Fejedelem Tagiskola

                                                                       Felkészítő: Somosiné Csík Zsuzsanna

2. Fazekas István                                           Kazinczy Ferenc Tagiskola

                                                                       Felkészítő: Csutak Gyöngyi

 

Csoportos

1. Harnócz Jázmin Hanna, Krajnyák             Dózsa György Tagiskola

    Lili Andrea, Moldván Ákos Botond,        Felkészítő: Szentesi Mária

Morong Petra

 

2. Janka Gábor, Király Balázs,                      Pollack Mihály Általános Iskola

    Mázik Dániel                                             Felkészítő: Dr. Jankáné Vajda Éva

3. Kövér Kíra, Horváth Lili Gabriella,          Ádám Jenő Tagiskola

    Dudás Anna, Harencsár Marianna,           Felkészítő: Gyenes Anna Mária

Ruszó Emília

 

7. osztály

Egyéni

1. Váradi Vanessza                                        Gvadányi J. Ált.Isk., Rudabánya

                                                                       Felkészítő: Juhász Lajosné

2. Bodnár Nikolett                                        Dózsa György Tagiskola

                                                                       Felkészítő: Szentesi Mária

3. Mádel Bianka                                            Árpád Fejedelem Tagiskola

                                                                       Felkészítő: Somosiné Csík Zsuzsanna

3. Dávid Dorina                                             Gárdonyi Géza Tagiskola

                                                                       Felkészítő: Putnokiné Kocsis Gabriella

 

Csoportos

1.Rási Orsolya, Polgári Karolina,                  Pollack Mihály Általános Iskola

    Szeleczki Máté                                          Felkészítő: Dr. Jankáné Vajda Éva

2. Dányi Blanka, Imre Eszter,                       Kazinczy Ferenc Tagiskola

    Dósa Zsófia                                                           Felkészítő: Csutak Gyöngyi

 

8. osztály

Egyéni

1. Kótai Diána                                                           Gvadányi J. Ált.Isk., Rudabánya

                                                                       Felkészítő: Juhász Lajosné

1. Durda Evelin                                             Ádám Jenő Tagiskola

                                                                       Felkészítő: Gyenes Anna Mária

2. Hocza Veronika Laura                              Árpád Fejedelem Tagiskola

                                                                       Felkészítő: Somosiné Csík Zsuzsanna

3. Tóth Rita                                                   Dózsa György Tagiskola

                                                                       Felkészítő: Szentesi Mária

 

>> További képek <<

 

 

 

Hozzászólások

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.