Mezei Futó Országos Döntő Gödöllő

2015.04.29

DIÁKOLIMPIA ATLÉTIKAI SZAKÁG 2014/15-ös tanév Mezei Futó Országos Döntő Gödöllő 2015.04.14. Óriási érdeklődés és rekord részvétel mellett került sor a diákok II-III-IV-V és VI- os korcsoportú fiúk és lányok mezei futás országos döntőire a gödöllői repülőtéren. A döntőkben a legjobb első két helyezett megyei, valamint fővárosi csapat, egyéniben a megyénkénti és budapesti első négy helyezett versenyző szerzett jogot az országos döntőn való induláshoz. Fentiek alapján korcsoportonként átlag több mint 200 versenyző indult, ami összesen közel 2400 indulót jelentett. Kazincbarcikát a megyei döntők eredményei alapján a Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola tagiskoláinak versenyzői képviselték az alábbiak szerint az országos döntőn. • II. korcsoport fiú csapat első helyezéssel • II. korcsoport leány csapat második helyezéssel • III. korcsoport fiú egyéni első helyezéssel Eredmények III. korosztály fiú egyéni: Orosz Donát Benedek (Ádám Jenő Tagiskola) 9. hely A 236 versenyző közül a 10 közé való jutás nagy siker Kazincbarcika és az iskolája számára. II. korosztály fiú egyéni Keresztes Márk Adrián (Dózsa György Tagiskola) 15. hely A 224 versenyző között elért 15. egyéni helyezés minden elismerést megérdemel. II. korosztály fiú csapat 13. hely A csapat tagjai helyezési sorrendben • Keresztes Márk Adrián - Dózsa György Tagiskola • Keresztes Alex Zsolt - Dózsa György Tagiskola • Kiss Bence Máté–Kazinczy Ferenc Tagiskola • Papp Máté - Kazinczy Ferenc Tagiskola • Fekete Patrik - Ádám Jenő Tagiskola A csapat a 12. helyezettel, azonos pontszámmal végzett a 13. helyen. A 39 csapatos mezőny első harmadában végezni nagyon szép siker versenyzőink számára II. korosztály lányok. 17. hely A csapat tagjai helyezési sorrendben • Munkácsy Liliána-Kazinczy Ferenc Tagiskola • Magyar Éva- Ádám Jenő Tagiskola • Tóth Vivien – Kazinczy Ferenc Tagiskola • Komlósi Panni – Kazinczy Ferenc Tagiskola • Rási Orsolya – Kazincbarcikai Pollack Mihály Általános Iskola Már az országos döntőbe jutásuk is kellemes meglepetés volt. A 38 induló együttest figyelembe véve a mezőny első felében végezni szintén minden dicséretet megérdemel. Köszönet Fodor Pálnak a beszámolóért!
A képen: Orosz Donát megyei bajnok munka közben!