A Sport Legyen a Tied!

2016.11.21

A Nemzeti Sportfejlesztés keretében az Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportért Felelős Államtitkársága a Magyar Diáksport Szövetséggel (MDSZ), valamint az érintett sportági szövetségekkel együttműködve 2015 áprilisában elindította A Sport Legyen a Tied! elnevezésű programot (továbbiakban: Program). A tavalyi év sikereinek köszönhetően 2016-ban a Program folytatásra került. A kezdeményezés fő célja, az iskoláskorú gyerekek sportba történő széleskörű bevonása.

20161118_091911.jpg

Az Ádám Jenő Tagiskola 500 000 Ft értékű röplabda  eszközcsomagban részesült, melyet az MDSZ részéről Viszlai István úr  adott át. A program része volt sportágakat és sportegyesületeket bemutató esemény, amelyeken a gyermekek számára 2 órás aktív kikapcsolódást és mozgási lehetőséget biztosítottak. A rendezvény egyik fő célja, hogy a diákok megismerjék a lakóhelyük közelében fellelhető, aktív sportszervezeteket. Így került sor a kazincbarcikai VSC röplabda szakosztályával együtt a 2 órás edzésre és játékra, melyet gyermekeink nagy örömmel, és aktív részvétellel díjaztak.

Köszönjük szépen!

20161118_091040.jpg