A „Könyv és kép” szakkör munkáiból

2015.05.18

A 2014/2015-ös tanévben indult először a „Könyv és kép” szakkör azzal a céllal, hogy a tanulók népmesékkel és rajzfilmekkel megismerkedve alkossanak.
Olvastunk, néztünk népmeséket, hallgattunk hangoskönyvet és rajzol
tunk, festettünk legszebb, legérdekesebb jeleneteket. Készítettünk síkbábokat és eljátszottunk a mesékből részleteket. Megfigyeltünk színeket, formákat. Megtapasztaltuk az emberek és az állatok viselkedését. Megbeszéltük a mesék csomópontjait, fontos részleteit, cselekményeik sorrendjét. Az iskolai könyvtár inspiráló környezetet nyújtott az elmélyült munkához.
A szakköri foglalkozások jó hangulatban, alkotó légkörben zajlottak. A 14 szakköri tag (a 3.a, 4.a és 4.b osztályból) lelkesen, kitartóan dolgozott a tanévben. Munkánk eredményeiből közösen válogattuk ki kis kiállításunk anyagát.

Dudásné Kis Varga Márta
szakkörvezető